BOBEK TATTOO - AFTERCARE - Jak pečovat o vaše nové tetování

AFTERCARE

Jak pečovat o vaše nové tetování

Fólii si můžete nechat na místě ještě 4-5 hodin, pokud jste byli na kérce odpoledne, tak si ji nechte přes noc.  Po jejím odstranění místo důkladně umyjte teplou vodou a antibakteriálním mýdlem (na závěr možno přidat i studenou), pak jemně osušte a nechte pár minut doschnout na vzduchu.  Samozřejmostí je čistý ručník a ruce.

 

Na první noc opět zabalíme do (nové!) fólie.  První den, nejlépe dva ničím nemažeme!  Během této doby pouze myjeme 2x denně vlažnou vodou s antibakteriálním mýdlem a oblékáme se do čistého, neupnutého oblečení.

 

 Od druhého nebo třetího dne mažeme vždy po omytí a oschnutí TENKOU vrstvu krému, kterou jemně ale důkladně vetřeme do pokožky (používáme Tattoo Ointment, Tattoo Goo, After Inked, Bepanthen Plus anebo jiný k tomu určený produkt, nikoliv kalciovou mast, vazelínu, indulónu, niveu, apod.) 

 

Po 3-5 dnech se začne tetování pomalu loupat. Místo neškrábejte, neloupejte a dále , ješte cca týden aplikujte tenkou vrstvu krému 2 x denně. Minimálně 7-8 dnů se vyhýbejte špinavému a prašnému prostředí, mechanickému namáhání a delšímu máčení tetování ve vodě, především v bazénech a venkovních plochách, stejně jako saunování a přímému slunci.